Komunikator idealny jednak istnieje!

W ostatnim artykule pisałem o cechach komunikatora idealnego. Po przetestowaniu wielu aplikacji udało mi się go znaleźć. Przedstawiam Wire czyli moim zdaniem komunikator idealny.

Komunikator można pobrać z oficjalnej strony wire.com. Aplikacja z otwartym kodem źródłowym dostępna jest praktycznie na wszystkie popularne systemy operacyjne:

 

 

A teraz najważniejsze, czyli poufność komunikacji. Aplikacja szyfruje całą komunikację w tym również komunikacje grupową czym zdecydowanie dyskwalifikuje konkurencje. Szyfrowane są również połączenia głosowe oraz połączenia video. Kolejny atut to lokalizacja serwerów na terenie słynącej z niezależności Szwajcarii. W Ameryce szaleje wirus zwany PRISM. Lokalizacja serwerów w Szwajcarii, zmniejsza więc ryzyko zakażenia tym wirusem. Poniższa tabela porównuje możliwości popularnych komunikatorów:

Źródło: wire.com

Warto zwrócić uwagę, że najgorzej w tym zestawieniu wypada najbardziej popularny Facebook Messenger. Edward Snowden pisał o ścisłej współpracy Facebooka z amerykańską agencją NSA w ramach programu PRISM. Ten fakt moim zdaniem absolutnie dyskwalifikuje tę aplikację. Jeśli masz ją zainstalowaną w swoim smartfonie to rozsądnym krokiem będzie pozbycie się jej.

Zdecydowanie polecam Wire i zachęcam do jego używania. Uważam, że warto poświecić kilka minut na instalację, a także zachęcić znajomych z którymi prowadzimy konwersację w Internecie aby uczynili to samo.

Aby pobrać aplikację wejdź na stronę https://wire.com/download/

4 przemyślenia nt. „Komunikator idealny jednak istnieje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *