Kultura

Girlsbandy doby lat 90 XX wieku

Lata dziewięćdziesiąte tamtego stulecia obfitowały we wszelkiego rodzaju girlsbandy, które wręcz w tym czasie przebijały się nie tylko w swoich kompozycjach i wykonaniach muzycznych, ale również pod względem urody i osobistego uroku, którego na pewno wielu dziewczynom nie można było odmówić.

Przykładem bardzo słynnego oraz najdłużej istniejącego girlsbandu z tamtych lat był oczywiście słynny Spice Girls, którego członkinie to istne indywidualne jednostki w tym Geri Halliwel oraz Emma Bunton czy też Malanie C. Z pewnością te nazwiska w obecnych czasach niewiele mówią współczesnej młodzieży jednak na zawsze pozostaną one w sercach znacznie starszych osób lubiących ówczesną muzykę girlsbandów.

Do zupełnie innego rodzaju girlsbandu z dawnych lat należy Destiny’s Child ze słynną i piękną zarazem Beyonce, która jako jedyna wybiła się z tego właśnie zespołu, świadczy to o jej niesamowitym talencie oraz bardzo dobrych warunkach głosowych.

Inny girlsband z lat 90 to All Saints, które nagrały parę dobrych utworów jednak nie zrobiły one oszałamiającej kariery, gdyż ich działalność już zostaną dawno zakończona, a o ich utworach raczej już nikt nie wspomina.

Inny girlsband, który również swego czasu był popularny to oczywiście Sugar babies składający się z trzech niezwykle seksownych dziewczyn.

Niestety era girlsbandów przeminęła bardzo szybko a po nich pozostały tylko piosenki nagrane w latach ich świetności.